![]() |
Це був перший день Фестивалю "Зимові забави Азбукового Королівства". Пафосу не було. Було гарно, якось блаженно та навіть по-сімейному затишно. Різдвяна ялинка запалила свої перші вогні у святковій залі, казкові персонажі -- авторські роботи Майстрів Арт-студії "Макош" та їх студентів затамували подих на своїх місцях. Картини та скульптури доповнили атмосферу зимового родинного свята. Теплою хвилею текла українська лютнева музика.
На гостей Музею чекала справжня несподіванка. Переважна більшість експонатів, представлених у залі, була зроблена ініціаторами та співорганізаторами даної виставки Майстрами Арт-студії "Макош" у техніці фелтингу, тобто зваляна із овечої вовни. Цей природній матеріал здавна супроводжував людину, допомагав їй у побуті. Сьогодні ж вовна як матеріал для творчості набуває все більшого визнання у всьому світі -- передусім завдяки своїй екологічній складовій та безмежним можливостям. Вона застосовується для створення мистецьких декоративних речей, а також для цілком практичних і корисних. Усі присутні мали змогу долучитися до цього рукоділля. Саме так відбувалося наше спільне велике "застілля". Але цього вечора за столом зібралися не бенкетувати. Господарів та гостей об’єднав благодійний майстер-клас з валяння (спонсор заходу Компанія "Золотые руки"). Наші майстрині фелтингу Ольга Литвиненко, Юлія Зайцева, Аліна Мальцева та Катерина Сухомлин показували техніку мокрого валяння із овечої вовни. А присутні власноруч робили подарунки для українських воїнів, узявши на себе місію помічників Святого Миколая. Окрім знайомства з візуальними об’єктами цього вечора відбулося знайомство гостей з іще одним самобутнім українським явищем, з "Хореєю козацькою" та Тарасом Компаніченком. Загалом ідея сучасного українського Ренесансу в різних культурних сферах об’єднала всю програму вечора. Ми стали свідками того, що Тарас Компаніченко має незвичайний Дар -- не тільки віртуозно грати на бандурі, тобто українській лютні, та співати старовинних пісень, не тільки захоплено оповідати про хитросплетіння музичних, літературних та культурологічних скарбів України. Разом з ним поволі починають співати усі присутні. Це гармонійне звучання піднесених душ -- як спільна молитва. Такого, певно, немає більш ніде. Згуртувалося наше товариство пісенним зверненням до Святого Миколая. Бо саме у День, коли ми за давньою традицією згадуємо найшанованішого у народі святого, відбувалася презентація нашого спільного арт-проекту "Розтопи у серці лід". Ми висловлюємо щиру подяку директору Музею Бочковській Валентині Григорівні та працівникам культурного закладу за сприяння та допомогу в організації виставки; Олені та Андрію Тереховим за їх неоціненний вклад як арт-кураторів проекту; Стасу Кадочникову та Тетяні Зайцевій за професійне доповнення експозиції авторськими скульптурами, склом та керамікою, Тарасу Компаніченку за музичне ренесансове зцілююче дійство. А також висловлюємо велику подяку усім Майстрам Арт-студії "Макош" за створену ними Красу й віддане людям Тепло, яке, ми переконані, допоможе здолати снігову королеву. 19 грудня 2014 Києво-Печерська Лавра, Музей книги та друкарства України. **Alisa Tarkovsky |
Протягом грудня та січня у залі Музею проходили різні заходи, концерти, майстер-класи та презентації. Серед них відбулося і свято Маланки, на якому був присутній Олег Скрипка. Нам дуже приємно, що шановне панство провело традиційне українське гуляння в оточенні чудових авторських ляльок, створених нашими Майстрами (Арт-студія "Макош") для виставки "Розтопи у серці лід". Фото наших кореспондентів та з архіву Музею до вашої уваги.
Фото: Павло Литвиненко, Аліна Мальцева, Ольга Московченко, Bohdan Poshyvailo, Alisa Tarkovsky.